12.Kütahya Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı Açıldı

Kütahya Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı 12. kez kapılarını açtı.

Kütahya Belediyesi Fuar alanında 12. kez kapılarını açan Kütahya Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nın açılışına Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, kurum ve stk temsilcileri, çiftçiler ile üreticiler katıldı.

Pandemi sonrası kapılarını açan fuara 250 marka ve 140 firma katılırken Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar,Bilecik, Uşak illerinden ziyaretçiler fuarı ziyaret etmeye başladı.

Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Güney yaptığı konuşmada fuarın Kütahya’ya, çiftçi ve üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı yaptığı konuşmada,  “Kütahya Belediyesi olarak tarımla uğraşan vatandaşlarımıza elimizden gelen desteği sağlamaya gayret ediyoruz. Özellikle tarımsal sulamada yüzde 25 gibi bir indirim gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra köyden mahalleye dönüşen 27 mahallemizde ikamet eden çiftçi kardeşlerimize yaklaşık bir ay önce yem bitkisi tohumu dağıttık. Ayrıca Geven bölgesinde 51 santigrata ulaşan bir sıcak su kuyusunu açtık. Söz konusu bölgeyi sera bölgesi ilan etme yönündeki çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımızın ve Kütahya Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.