Ankara’lı Üreticiler Başkent Kartla Tohum Alabilecek.

Türkiye’nin yerel bazda en kapsamlı kırsal kalkınma projelerini hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, arpa ve buğday tohumu desteği için Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB) üyesi yetkili tohum dağıtıcıları ile iş birliği yapacak.

Üreticiler Başkent Kartlarına yüklenecek para ile sözleşme imzalanan dağıtıcılardan tohum satın alabilecek. TODAB üyesi yetkili tohum dağıtıcılarıyla 18 Ağustos 2022 tarihinde 13.30 saatinde Gençlik Parkı Büyük Sahnede evrak teslimi ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı kırsal kalkınma projesi kapsamında Başkentli üreticiye verdiği destekleri artıran Büyükşehir Belediyesi yeni bir iş birliğine imza atıyor. Daha önce yerli üreticiye tohum, gübre, mazot, sulama borusu gibi destekler veren Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB) ile yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Proje kapsamında TODAB üyesi tohum dağıtıcıları ile arpa ve buğday tohumu dağıtımı için iş birliğinde bulunulacak. Yerli üreticiler Başkent Kartlarına yüklenen para ile anlaşma yapılan dağıtıcılardan tohum alışverişi de yapabilecek.

Kaynak: Ankara Büyükşehir Belediyesi, www.ankara.bel.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.