Buğday ve Arpa Tohumu Desteği Müjdesi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ekim ayı Meclis Toplantısı’nda, meclis üyelerine ve vatandaşlara Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınmaya yönelik desteklerini anlattı. Başkan Ergün, üreticilere yeni bir müjde de verdi.

Tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik desteklerin ayırdıkları 70 milyon TL’lik bütçe kapsamında sürdüğünü belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bu kapsamda geçtiğimiz hafta sulama kooperatiflerimize boru, sondaj, tarımsal sulama amaçlı su deposu ve havuz desteğimiz kapsamında bir protokol imzaladık. Geçtiğimiz yıl sulama kooperatiflerimize, o dönemin parasıyla 2 milyon 100 bin TL’lik bedelle 22 bin metre sulama borusu desteği sağlamıştık. Bu yıl da 9 milyon 100 bin TL yatırımla 48 bin metre sulama borusu aldık. Bu boruları 26 kooperatifimize dağıttık ve kendi bünyemizdeki 6 mahallede işlettiğimiz sulama tesislerinde kullandık. Bu çalışmamızla hem 6 bin dekar arazi sulamaya açıldı hem de su kayıpları önlendi. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Buğday ve Arpa Tohumu Desteği Müjdesi

Başkan Ergün, üreticilere yönelik yeni bir müjde de paylaşarak şunları söyledi: “Bununla birlikte buğday ve arpa tohumu desteklemesi ile ilgili Tarım Kredi Kooperatifi ile anlaştığımızı da müjdelemek istiyorum. Anlaşma kapsamında Tarım Orman Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyemiz ortak finansmanı ile üreticilerimize 1100 ton hububat tohumu desteklemesinde bulunacağız. Ay sonuna kadar bu dağıtımları tamamlamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir