Ceviz’de Dünya ülkelerinin tercihi; “Bandırma Ceviz Fidanı”

Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan, doku kültürü ile ceviz fidanı üretimi projesinin fizibilite çalışmaları kapsamında Fidan ve Fide Test Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Dünyanın birçok ülkesine fidan göndererek Balıkesir’in adını duyuran, bölge ekonomisine katma değer sağlayan fidan üreticileri ile Fidan ve Fide Test Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret eden İl Müdürü Erkan Alkan doku kültürü ile fidan üretimi hakkında Test Merkezi Müdürü Muhsin Sümer’den bilgi aldı.

Gelişen teknoloji ile bölgenin iklim özelliklerini birleştirerek ceviz fidanı üretiminde ki marka değerini arttırmayı, dünya markaları ile rekabet edebilmeyi hedefleyen doku kültürü ile ceviz fidanı üretimi projesi kapsamında gerçekleşen ziyaret ile sürecin yol haritası belirleniyor.

Karacabey Fidan ve Fide Test Merkezi Müdürlüğü Doku Kültürü Laboratuvarı ile uygulama alanlarında gerçekleşen ziyarete İl Müdürümüz Erkan Alkan ile birlikte Şube Müdürü Kaan Erözmen, Balıkesir Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı Süleyman Dönmez ve ceviz fidanı üreticileri katıldı.

Haber: Mehmet Çelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.