Çiftçiler Elektrik Faturasını Hasat Sonu Ödeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında çiftçilere elektrik faturaları ile ilgili getirilen düzenlemeyi açıkladı.

Bakanlar Kurulu sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çiftçilere yönelik olarak yaptığı açıklamada, elektrik faturalarının aylık ödenmek yerine, hasat sonunda, ürünler satılıp gelir elde edildiğinde ödenebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziraat Bankası tarafından bu imkândan yararlanmak isteyen çiftçilerin elektrik borçları için açacağı faizsiz kredinin tahsilini hasat dönemi sonunda yapacağını ve maliyetinin bedelini de Hazine tarafından karşılanacağını söyledi.

Ziraat Bankası vasıtasıyla bir kolaylık daha getirildiği söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçilerin, geçmiş dönem elektrik borçlarını, 5 yıla varan vadeyle ve faizsiz geri ödeme imkânıyla kapatabileceğini söyledi. Elektrik dağıtım şirketleriyle, önceki dönem borçlarının gecikme cezası uygulanmadan ve hatta ana paranın da bir kısmından feragatle tahsili hususunda mutabakata varıldığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir