Domates Üretimi İle İlgili Eğitim Verildi

Mikro klima özelliği göstermesinden dolayı domates üretiminin yoğun olarak yapıldığı bölgelerden birisi olan Sarıcakaya’da, örtü altı ve açık alanda üretim yapan, kendi işletmesi  veya aile işletmeleri olan kadın üreticilere eğitim verildi.

Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından kadın üreticilere, gündüz saatlerindeki iş yoğunluğu göz önünde bulundurularak eğitim akşam saatlerinde düzenlendi. Eğitime kadın çiftçiler tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde alanında uzman Ziraat Mühendisleri tarafından Düzköy mahallesinde kadın üreticilerle yapılan eğitimde, Domates viral hastalıkları, domates güvesi ile biyolojik ve biyoteknik mücadele ve üretim destekleri hakkında bilgiler verildi. Düzenlenen eğitim faaliyetleri sayesinde kaliteli ve verimli üretimin önünde ki engellerin aşılması hedefleniyor.

Eğitim sonunda üreticilerden gelen sorular cevaplanarak, sesli ve görsel materyallerle konular desteklendi. Üreticilerden gelen talep ve karşılaşılan sorunlar doğrultusunda İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından eğitimlerin ve çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.