Eskişehir Üretiyor, Ülke Kazanıyor

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nce “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında desteklenen “Eskişehir’de Buğday Yetiştiriciliğinin Arttırılması Projesi” kapsamında Han ilçesinde düzenlenen törende başvuru şartlarını taşıyan 70 çiftçiye %75’i hibe %25’i çiftçi katkısıyla temin edilen 43 ton yerli reis çeşidi buğday tohumu teslim edildi.

Han ilçesinde düzenlenen tohum teslim törenine İl Tarım ve Oman Müdür Yardımcısı Murat Eren, Han İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali İhsan Söker, İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli ve üreticiler katıldı. Etkinlikte konuşan Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Eren;

“Eskişehir’de Buğday Yetiştiriciliğinin Arttırılması Projemiz ile çiftçilerimize dörtte bir fiyatına buğday tohumu desteğinde bulunmak için buradayız. Tarımımızın ve üretimimizin teminatı olan siz değerli çiftçilerimiz üretim yaptıkça Eskişehir, Eskişehir ürettikçe memleketimiz kazanacak. Bizler Tarım İl Müdürlüğü olarak her zaman sizlerin yanındayız. Öncelikle doğal afetlerden etkilenen, farklı sebeplerle çiftçi kayıt sistemine kayıt yaptıramayan, küçük ölçekli çiftçilerimiz ile şehit ve gazi yakını çiftçilerimiz başta olmak üzere Eskişehir’de geliştirilmiş, yerli ve milli çeşidimiz olan Reis çeşidi tohumlarımızın teslimini gerçekleştireceğiz. Teslim edeceğimiz buğday tohumlarımızın tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.

Han ilçesinde 11 mahalleden 70 çiftçiye 2469 dekar araziye ekilmek üzere 43 ton buğday tohumunun üreticilere teslim edilmesi ile etkinlik sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir