Eskişehir’e 50 Bin Ton Kapasiteli Lisanslı Depolama Tesisi

Eskişehir Ticaret Borsası tarafindan organize edilen, Eskişehir Ticaret Borsası Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

İlginin yoğun olduğu toplantıya Altınbilek Lisanslı Depoculuk temsilcileri, LİDAŞ temsilcileri, tarım paydaşları, üreticiler, yatırımcılar ve çok sayıda ETB üyesi katıldı.

Toplantıda konuşan ETB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan, ülkenin yükselen değeri konumunda olan lisanslı depoculuk sistemine olan ilginin her geçen gün arttığını belirtti.

Başkan Zeydan, Eskişehir genelinde yetersiz kalan Tarım Ürünleri Lisanslı Depolama kapasitesinin artırılması amacıyla, Bakanlık izni ile kurulan tek ortaklı Eskişehir Ticaret Borsası Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi bünyesinde Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde bulunan parselde 50.000 Ton kapasiteli tarımsal emtia depolama tesisi yatırımına başladıklarını ifade etti. Bu vesile ile Borsa “ETB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi” Ticaret Bakanlığının müsaadeleriyle tek ortaklı olarak kurulmuş oldu.

Türkiye ortalamalarına göre önemli miktarda tarımsal emtia üretimine sahip olan Eskişehir’de, başta buğday olmak üzere, arpa, mısır, gibi hububat ve bakliyatların sağlıklı depolanması konusunda ciddi sorunların Eskişehir Ticaret Borsası Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketinin kurmaya başladığı 50.000 Ton kapasiteli tarımsal emtia depolama tesisi ile aşılacağı vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.