Giresun’da “12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi” Açıldı

Tarımın, toprağın, ormanın, suyun önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, orman, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini alması ” amacıyla düzenlenen “12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar;  Giresun Can Akengin Sanat Galerisinde, Vali Yardımcısı M. Fikret Çavuş, Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu ve Vali Yardımcısı Muhammet Çiftçi’nin birlikte açılışını yaptığı sergide vatandaşlarla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 2009 yılından beri Denizbank iş birliğiyle düzenlenen ve bu yılki teması “Çiftçi Varsa Hayat Var” olan yarışmanın konusunu tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetler oluşturuyor.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet Angın, “Geleneksel hale getirilen, Anadolu’nun her bölgesinin izleri olan “Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması” fotoğraflarında Anadolu’yu turlayacağız. Anadolu’nun güzelliğini, Anadolu coğrafyasının muhteşemliğini yarışmacılarımızın emeğiyle, çabasıyla içindeki sevgiyle Anadolu’daki doğanın sevgisini birleştirerek sanatçıların fotoğraflarına yansıttıklarını göreceğiz.” Dedi. Ayrıca 13. Tarım, Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması temasının da “Sen Üret Yeter” olarak belirlendiğini ve  tüm fotoğraf severleri önümüzdeki yılın yarışmasına katılmaya davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.