Hedef Fasulyeyi Dünya Markası Yapmak…

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde yörede yaygın olarak yetiştiriciliği yapılan fasulyenin tanıtımı amacıyla Birinci Tufanbeyli Fasulye Festivali düzenlendi. Kazanlarla kuru fasulye pişirilen festivalde Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, “Tufanbeyli fasulyemizi dünya markası yapmak için çalışıyoruz” dedi.

Tufanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde kuru fasulye ve nohut kazanları kaynatıldı. Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü‘nün ev sahipliğinde gerçekleşen festivale, Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin‘in yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, beraberindekiler ile birlikte fasulye ve nohut kaynayan kazanların başına geçerek ilçedeki üretim hakkında bilgi aldı. Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, “1500 rakımlı ilçemizde yetişen fasulyemizi dünya markası yapmak için çalışıyoruz. 8 yılda 18 büyük proje ile ilçemizin tarım ve ekonomik alanda gelişmesi çalışmalarımız sürüyor. İlçemizde üretilen fasulyemiz, nohutumuz, tarihi, doğası ile Adana’nın kuzeyinde parlayan yıldızıyız diyoruz” dedi.

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban ise fasulye üretiminde Tufanbeyli ilçesinin öneminin büyük olduğuna dikkat çekerek, üretimin desteklenmesi ve artması için üreticilerin yanında olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri fasulye ve nohut kaynayan kazanlarda üreticiler ile bir araya gelirken belediyeler ve kooperatifler tarafından kurulan stantları ziyaret ederek ürünler hakkında bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.