İncir Yarışması Yoğun İlgi Gördü…

Dalaman İnciri Gürleyik Şenliğinin birincisi düzenlendi. Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Dalaman İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün katkıları ve Dalaman Kaymakamlığı, Dalaman Belediyesi işbirliği ile düzenlenen şenliğe incir yarışması damga vurdu.

Dalaman İnciri Gürleyik Şenliğine Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Vekili olarak İl Müdür Yardımcısı Muhammed Sevinç, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, İlçe Jandarma Komutanı Nimet Söylemez, Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tayfun Tuncay, Dalaman Ak Parti İlçe Başkanı Şefik Oğuz, Dalaman MHP İlçe Başkanı Gürhan Hoplar, kurum amirleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

İncir Yarışması Yoğun İlgi Gördü…

Dalaman İnciri Gürleyik Şenliği protokol ve katılımcıların incir hasat etmesi ve incir paketleme tesisinde incir paketlemesi ile başladı.  Şenlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Protokol konuşmalarının ardından jüri, 10 mahalleden incir yarışmasına başvurarak katılım sağlayan 27 üreticinin incirlerini değerlendirmeye aldı. Yarışma sonucunda Gürleyik Mahallesinden Yusuf Altın birinci, Darıyeri Mahallesinden Nurten Türkmen ikinci ve Kızılkaya Mahalesinden Rafet Yavuz üçüncü oldu. İncir yarışmasında tüm katılımcılara protokol üyeleri tarafından hediyeleri, katılım belgeleri ve plaketleri verildi. İlk üçe giren incirler yapılan mezatta yüksek fiyatlara satılarak, yeni başlayan eğitim ve öğretim yılı nedeniyle Gürleyik okuluna bağışlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.