İsrafın Fotoğrafları Bu Sergide.

Gıda kaybı ve israfına dikkat çekmek amacıyla oluşturulan Avusturyalı fotoğraf sanatçısı Klaus Pichler’in “Çöpe Atılmak için Yetiştirilmiş” adlı sergisi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 26 Mayıs’ta açılıyor.

Türkiye’de gıda israfına karşı yürütülmekte olan Gıdanı Koru Kampanyasına destek amacıyla, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Tarım ve Orman Bakanlığı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle ortaklaşa bir fotoğraf sergisi açıyor.

Avusturyalı fotoğraf sanatçısı Klaus Pichler’in “Çöpe Atılmak için Yetiştirilmiş” adlı sergisi, gıda kaybı ve israfına dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Sergi, bozulmanın çeşitli aşamalarında artık yenilebilir olmayan yiyecekleri ayrıntılı bir natürmort serisi halinde sanatseverlerle buluşturuyor. Gıda israfının böyle geleneksel olmayan bir şekilde tasvir edilmesi, kamuoyunun dikkatini konuya çekmeyi ve tüketicilerin düşünce ve davranışlarında gerekli değişimi sağlamayı hedefliyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Turgut Özakman Sahnesi Fuaye Alanı’nda 26 Mayıs saat 16.00’da açılacak sergi, 12 Haziran’a kadar görülebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.