Kiraz Üreticisi Emeğinin Karşılığını Alacak

Isparta Milletvekili Aylin Cesur Uluborlu Kiraz Festivalinin açılışına katıldı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Muğla Milletvekili Metin Ergun’un ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Avukat Ünzile Yüksel’in de katıldığı festivalde, İYİ Parti belediye meclis üyeleri, İl ve İlçe Yönetimleri ve teşkilatları ile hazır bulundu. Festival töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı, mehter gösterileri eşliğinde festival alanına gelen korteje halkın sevgi gösterisi gözlerden kaçmadı.

Yapılan konuşmalarda Uluborlu Belediye Başkanı Aziz Tuna ve Uluborlu Kaymakamlığına teşekkür edilen ve kirazın önemine değinilen konuşmalar yapıldı.

Kiraz üreticilerine 1.’lik, 2.’lik, 3.’lük ve 4.’lük ödülleri verildi.

Milletvekili Cesur, Kiraz üreticilerinin sorunlarını bildiklerini ve çözümleri ile hazır olduklarını belirterek, Az Kaldı dedi.

Milletvekili Cesur;”Kiraz sadece bizim övünülecek bir meyvemiz değil, ürettiğimiz bir ürün değil, aynı zamanda kirazı üretenler bilirler, Kiraz bu toprakların güzelliğidir. Kiraz sadece ekonomik karşılığı olan bir ürün değildir, insanların karnını doyuran bir yiyecek değildir. Aynı zamanda kalp güzelliğimizdir, gönül güzelliğimizdir, gözlerimizin güzelliğidir. Ve bu güzellik, Uluborlu halkının her bir ferdinin içine yansımıştır. Bu Kapıdağı’nın eteklerinde güzel insanların, yarınlara bu ülkeyi bir ve beraber olarak götürecek olan Uluborlu halkının övünülecek bir varıdır kiraz. Bizim de övündüğümüz, bu güzel festivalimizin de baş kahramanıdır ve Uluborlu’daki Istiklal Savaşı gazisi Hüseyin Tekeli’nin dediği gibi; “Vurulmuş tertemiz alnından uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna ya RAB, ne güneşler batıyor” diyen Türk Milletinin Uluborlu’daki, buradaki milletimizin bize kazandırdığı ve yarınlara övünülecek olan kirazımızın, bu festivale ve sonraki yıllarda da değerli başkanımızın çalışmalarıyla ve hep beraber yapacağımız çalışmalarla çok daha hak ettiği yere geleceğini ümit ediyorum. Bunun için var gücümüzle çalışacağımıza Kirazı hak ettiği yere getireceğimize Siz değerli Uluborlulu hemşerilerimizin başı dik sokaklarda dimdik yürümesi için ne gerekiyorsa yapacağımıza ben burada ant içiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.