Mihalgazi’de Süt Koyunculuğu Projesine Büyük Destek

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Mihalgazi Belediyesi’nin ortaklığında gerçekleştirilecek olan ORKÖY Süt Koyunculuğu Projesi’nde çiftçilere 1 milyon liralık kredi desteği sağlandı.

Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Güneş Akgün, AK Parti Mihalgazi İlçe Başkanı Ali Akkar ile birlikte ORKÖY Daire Başkanı Mesut Güler’i makamında ziyaret etti.

Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Güneş Akgün ziyaretin olumlu geçtiğini belirterek, ilçede süt koyunculuğunu desteklemek için ORKÖY tarafından 1 milyon lira hibe desteği alındığını bildirdi.

ORKÖY desteğinin yanında Mihalgazi Belediyesinin de 1000 küçükbaş hayvanın barınacağı bir ahır yaparak süt koyunu üreticilerinin hizmetine sunacağı ve bakımları için çoban desteği sağlanacağını söyledi.

Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Güneş Akgün; “Alpagut Mahallemizde koyunculuk projemizi hayata geçiriyoruz. Orköy Daire Başkanlığı çiftçimize koyunları sağlıyor,bizde belediye olarak 1000 başlı ahırımızı, süt sağım merkezimizi hayata geçiriyoruz. 2022 yılında Mihalgazi tarım ve hayvancılık alanında çığır açacak, tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.