Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı Sakarya’da Yapıldı

PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nın gala yemeğinde konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Bu yıl 2.’sini gerçekleştirdiğimiz fuarla Sakarya’mızın fidan ve süs bitkiciliği alanındaki potansiyelini öne çıkarttık. 200’den fazla firmanın mevcut olduğu PSB Anatolia’da, 40 binden fazla ziyaretçiyi misafir ettik” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 7-10 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar’da gerçekleştirilen PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nın gala yemeğine katıldı. Buluşmada sektör temsilcileri, fuar katılımcıları, öğrenciler, basın mensuplarının yanı sıra Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Fuar Koordinatörü Remzi Adıyaman, STK temsilcileri yer aldı. Başkan Yüce, 18 farklı üniversitenin katıldığı ‘Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması’nı kazananlara 1’ncilik ödülünü takdim ederek, katılan tüm yarışmacıları tebrik etti.

Süs bitkiciliği ve peyzajda uluslararası bir konum kazandık
Başkan Yüce konuşmasında, Sakarya’nın jeopolitik konumuna da dikkat çekerek, “Sakarya’mızın jeopolitik konumu ve verimli toprakları sayesinde bitki türü çeşitliliğine sahibiz. Bu velinimetimizin farkında olup, AR-GE Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi (UTÇEM), Yanık Fidan Teşhir Merkezi, BAHÇEM, Sakarya Botanik Vadisi, Seracılık Mükemmeliyet Merkezi gibi vizyon projelerle şehrimizi, ülkemizde tarımsal alanda rol model haline dönüştürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Şehrimizin potansiyelini öne çıkardık
Sakarya’nın peyzaj ve süs bitkisi alanında Türkiye’nin uluslararası kapısı olduğunu ifade eden Yüce, ‘Bu yıl 2.’sini gerçekleştirdiğimiz PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı sayesinde Sakarya’mızın fidan ve süs bitkiciliği alanındaki potansiyelini öne çıkarttık. Sektöre dair yeniliklerin takip edilebildiği, yeni ticari fırsatların oluştuğu, bitki türleri noktasında büyük bir portföyün yanında, peyzaj ekipmanları ve makineleri üzerine yoğunlaşan katılımcıları da tek bir noktada buluşturduğu fuarımıza çok fazla talep oldu. 200’den fazla firmanın mevcut olduğu PSB Anatolia’da, 40 binden fazla ziyaretçiyi misafir ettik” diye konuştu.

Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması deneyim katıyor
‘Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması’na katılan tüm üniversite ve öğrencileri kutlayan Başkan Ekrem Yüce, “Sektörün kalbinin attığı fuarımızda Türkiye’de bu sene 2.’si yapılan ‘Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması’ gerçekleştirdik. 18 farklı üniversitenin katılımıyla gerçekleşen yarışmamızda peyzaj mimarlığı öğrencilerinin deneyim kazanmasını hedefledik. Her ekibe eşit alan ve malzeme verilerek tasarımlarını uygulanma olanağı sağladığımız yarışmamızda Nevşehir Hacı Bektaş-ı Veli Üniversitesi, Düzce Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi ilk 3 sırada yer aldı. Ödülleri kazanan üniversitelerimizi, yarışmaya katılan kıymetli öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.