Şef Çetinkaya: “Sürekli Araştırma İçerisinde Olmanız Gerekiyor”

Anadolu Üniversitesi Eskişehir Meslek Yüksekokulu (EMYO) tarafından düzenlenen “Aşçılıkta Güncel Konular” söyleşisi EMYO Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi. Şef Cihan Çetinkaya’nın konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe EMYO Müdürü Prof. Dr. Salim Şengel, EMYO öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Osman Güldemir ile Öğr. Gör. Gökhan Şallı ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

Şef Çetinkaya: “Sürekli araştırma içerisinde olmanız gerekiyor”

Son 10 yıldır mutfak alanındaki çalışmalarıyla adından söz ettiren, araştırma ve gastronomi alanıyla ilgilenen Şef Cihan Çetinkaya konuşmasında şunları söyledi: “Bugün, favori diyebileceğimiz dünyanın belli başlı mutfaklarıyla özellikle araştırma gerektiren noktalarda kendinizi sınırlandırmamanız gerekiyor. Sürekli araştırmanız gerekiyor. Bazen o mutfakları değil orada iyi iş yapan kişileri de öğrenmeniz gerekiyor. Hayatınız boyunca yapacağınız iş yemek üzerine ise o mutfakları araştırmanız gerekecek. Sonrasında da bunu ileriye taşımanız önemli. En iyisini yapmaya çalışan kişi asla mevcutla yetinmemeli. İşin literatüründe yetinmemek var. Önemi olan öyle bir iş yapın ki bir sonrakine geçtiğinizde önde koşan kişi olarak başkalarına öğretmeyi bilin. Önden koşup öğretebilme yeteneği, aslında herkesin bilmediğini araştırıp öğrendiğinizde, kendinize katkıda bulunduğunuzda ortaya çıkıyor.”

Söyleşinin ardından EMYO Müdürü Prof. Dr. Salim Şengel tarafından Şef Cihan Çetinkaya’ya plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.