Su Ürünleri Denetim Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ve İlçe Müdürlükleri su ürünleri kontrol görevlileri tarafından Giresun sınırları içerisinde Ekim ayı içerisinde karayollarında balık taşıyan nakil araçlarında, balıkçı barınaklarında ve balık satış yerlerinde;  balıklarda boy, tür ve zaman yasakları yönünden denetimler gerçekleştirildi.

Denetimler sırasında 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve 5/1 no’lu Tebliğde belirtilen hükümler doğrultusunda uygunsuz hareket eden kişilere idari para cezası uygulandı. Ayrıca ticari amaçlı balık avcılığında kullanılan av araçlarının markalanması ve elektronik ortamda kayıt altına alınması çalışmalarına da devam edildiği bildirildi.

Denizlerde su ürünleri kaynaklarının korunması ve “sürdürülebilir balıkçılık” hedefine erişilebilmesi için balıkçıların kurallara uygun olarak avcılık yapmaları önem taşıyor. Bu kapsamda Giresun İl ve İlçe Tarım Orman Müdürlükleri tarafından paydaş kurumlarla birlikte denetim çalışmalarının aralıksız devam edeceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir