Tarla Gününde Yeni Çeşitler Tanıtıldı

Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından her yıl gerçekleştirilen, yeni çeşit ve ırkların çiftçilere, basına ve katılımcılara tanıtıldığı geleneksel “Tarla Günü” etkinliği düzenlendi.

Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitü Müdürü Dr. Sabri Çakır’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, Tepebaşı İlçesi Kaymakamı Ahmet Önal, İnönü İlçesi Kaymakamı Rumeysa Sena Kurt, TAGEM Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Suat Yılmaz, Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Eskişehir TMO Başmüdürü M. Murat Hasçuhadar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri ile çiftçiler, tarımsal üretimle ilgili firmalar ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar hazırlanan standlarda Enstitü araştırmacılarından çeşitler hakkında bilgiler aldı. Daha sonra tarlaları gezerek burada yapılan çalışmalar ve tescilli çeşitleri yerinde inceleme imkânı buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.