Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığında Kullanılan Av Araçlarının  Markalanıyor

Ticari Amaçlı Balıkçılıkta Kullanılan Av Araçlarının Markalanması Çalışmalarına Başlandı

Tarım ve Orman Bakanlığının sürdürülebilir ve izlenebilir balıkçılık politikası kapsamında uygulamaya alınan ve “Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığında Kullanılan Av Araçlarının Markalanması Talimatı” çerçevesinde markalama iş ve işlemlerine; İl/ İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli su ürünleri teknik elemanlarının  kontrol ve gözetiminde başlandı.

Av araçlarının markalanması uygulamasının amacı;  Ticari amaçlı su ürünleri avcılığında kullanılan av araçlarının  markalanarak; kayıt altına alınması, envanter çıkarılması ve yasadışı su ürünleri avcılığında kullanılmasının önlenmesi olarak belirtildi.

2022-2023 av sezonu açılışına kadar Giresun’da bulunan ticari balıkçıların mevcut av araçlarının markalanma işlemleri İl/İlçe Müdürlüklerince tamamlanacak. Ticari balıkçıların bu kapsamda önce bağlı bulunduğu su ürünleri kooperatifinden gerekli markaları temin ettikten sonra İl/İlçe Müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.

Ayrıntılı bilgi almak isteyen balıkçıların,Giresun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünü veya İlçe Müdürlüklerini ziyaret edebileceği ayrıca giresun.tarimorman.gov.tr internet sitesinden gerekli bilgilere erişebilecekleri açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.