TÜRİB-ELÜS ve Lisanslı Depoculuk Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Eskişehir Ticaret Borsası, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB), Ziraat Bankası ve TMO Lisanslı Depoculuk Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen “TÜRİB-ELÜS ve Lisanslı Depoculuk Tanıtım Toplantısı” Eskişehir Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İlginin yoğun olduğu toplantıya TMO Eskişehir Başmüdürü, ESOGÜ Ziraat Fakültesi Dekan Vekili, İl Tarım ve Orman Müdürü, LİDAŞ temsilcileri, tarım paydaşları, üreticiler, yatırımcılar ve çok sayıda ETB üyesi katıldı.

Toplantının açılışında konuşan ETB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan, ülkenin yükselen değeri konumunda olan TÜRİB ve lisanslı depoculuk sistemine olan ilginin her geçen gün arttığını belirtti.

Başkan Zeydan; Eskişehir’in, özellikle Lisanslı Depoculuk ve Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) gibi yeni oluşumlar ve mekanizmalarla tarımsal üretim ve ihracat yönünden önemli bir gelişme gösterdiğini, mevcut tarımsal üretim içindeki ağırlığını daha da artıracağına inandığını ifade etti.

Toplantıda; TMO Lisanslı Depoculuk Şubesi’nden Mevlüt Akan tarafından “lisanslı depoculuk ve hasat dönemi planları”,  Türkiye Ürün İhtisas Borsası Genel Müdür Yardımcısı Necla Küçükçolak tarafından “Tarımsal Ürün Borsacılığı ve TÜRİB – ELÜS piyasasının işleyişi ve işlem esasları”  Ziraat Bankası Tarım Bankacılığı Bölüm Başkanı Engin Çekici tarafından “çiftçilere ve tarım işletmelerine sağlanan finansman imkânları” konularında detaylı bilgiler verildi.

TÜRİB işlem hacminde ETB’nin acente olarak Türkiye sıralaması itibariyle 5. sıraya yükseldiği de övgüyle ifade edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.