Zabıtadan Ramazan Denetimi

Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi ekipleri ramazan ayı nedeniyle ilçe genelinde ki fırınları denetledi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimde, un ve unlu mamullerin üretiminin yapıldığı fırınlar; temizlikten, işyeri ruhsatına, fiyat etiketinden, ürünlerin gramajına ve hijyenik durumlarına kadar sıkı denetim altına alındı.

Yapılan kontrollerde denetlenen fırınların bir çoğunun sağlıklı koşullarda üretim yaptığını belirleyen belediye ekipleri, hijyen koşullarına uymayan fırınlara uyarıda bulundu.  Özellikle ekmek ve pidelerin gramajlarını hassas tartılarla ölçen ekipler, ekmeklerin ve pidelerin üzerinde yer alması gereken etiketleri kontrol etti. Yapılan denetimlerde eksik gramajlı pide ürettikleri tespit edilen işletmeler hakkında cezai işlem uygulandı.

Denetimlerle ilgili açıklama yapan yetkililer, Ramazan ayı öncesi gıda denetimlerine hız kazandırdıklarını belirtti. Amaçlarının halkın sağlıklı gıda tüketmesini sağlamak olduğunu vurgulayan yetkililer, denetimlerin artarak devam edeceğini ifade etti. Yetkililer, uyarı yapılan yerlerin yeniden kontrol edileceğini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.