Bakan Kirişci İç Anadolu Bölgesinde Görev Yapan Bürokratlarla Buluştu

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Bakanlığa bağlı İç Anadolu bölgesinde görev yapan, bölge, il ve ilçe müdürlerinin hazır bulunduğu istişare toplantısına çevrimiçi katılarak bakanlık bürokratlarına hitap etti.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, DSİ 3.Bölge Müdürü Kağan Şan’da toplantıda yer aldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada kendisinin de 1983-1985 yılları arasında bu bakanlıkta ziraat mühendisi olarak görev yaptığını vurgulayan Kirişci, bu sebeple bu ailenin bir bireyi olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanının Tarım ve Orman Bakanı olarak kendisine tevdi etmiş olduğu görevin gerçekten son derece onur verici olduğunu ifade eden Bakan Kirişci “Bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımıza layık gördüğü bu görev nedeniyle şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

150 BİNE YAKLAŞAN KAMU ÇALIŞANI ORDUSU

Tarım ve Orman Bakanlığının 150 bine yaklaşan böyle büyük bir kamu çalışanı ordusu ile Türkiye’nin bu manada beşinci büyük bakanlığı olduğunu söyleyen Kirişci “Mavi, beyaz yakalı hiç fark etmez, Bakanlığımızın tüm değerli çalışanlarıyla çok büyük bir gücüz. Bugün 922 ilçeden başlayarak örgütlenme kabiliyetini gerçekleştirmiş, bunu ortaya koymuş bir bakanlığız” değerlendirmesinde bulundu.

Pandemi gerçekten bunu bir kez daha gösterdi. Şu anda global düzeyde yaşananlar da gerçekten bizim sektörümüzün stratejik olduğunu gösteriyor. Stratejik ve hayati öneme haiz bir sektörün temsilcileri olarak bunun şuurunda olarak hareket etmemiz gerekir. Biz bulunmuş olduğumuz il, ilçe ya da dış dünyada mutlak suretle neyi temsil ettiğimizi, neyin neferleri olduğumuzu çok iyi bilmemiz lazım” değerlendirmesinde bulundu.

DSİ’nin de önemine vurgu yapan Bakan Krişci; “Devlet Su İşleri’miz var ve gerçekten bir Adanalı olarak Adanalı bir vatandaş olarak Devlet Su İşleri’mizin kendi bölgemizde yapmış olduğu yatırımların gerçekten bilincindeyim. Yani Adana’yı Adana yapan, Adana tarımına tabir yerindeyse teknolojik bir çağ atlatan DSİ’mizin çalışmalarıdır.

Diğer taraftan bir ülkenin tarımsal üretimi kadar orman kısmı da çok önemli diyen Kirişci; “Orman bizim can damarımız, hayat kaynağımız, nefes alıp verirken o teneffüs ettiğimiz havayı bize sunan Cenabı Hakk’ın bize bir nimeti. Çok iyi örgütlenmiş, ormanımızı koruyan, ormanımızı geliştiren, ormanımızı yetiştiren cengâverler. Ben orman teşkilatımızı da böyle görüyorum.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.