Büyükşehir Süt Dağıtımına Başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla, ihtiyaç sahibi ailelere süt ve gıda ürünleri yardımı uygulaması kapsamında süt dağıtımı başlatılırken, haftada çocuk başına 3 litre olmak üzere, ayda 12 litre süt ihtiyaç sahibi ailelerin belirttiği adreslerine teslim ediliyor.

Kayseri’de birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hizmetten hizmete koşmaya devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan düzenli yardım alan ve yeni müracaat edecek olan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın muhtaçlık kriterlerine uyan ailelerin 24-60 ay aralığındaki çocuklarının temel beslenme ihtiyaçlarına destek olmak, yaşam standartlarını iyileştirmek ve yükseltmek amacıyla süt dağıtımı yapılmaya başlandı.

Taleplerin 1 Eylül itibariyle başladığı çalışmada bugüne kadar bin 702 başvuru talep formu dolduruldu. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, başvurusu kabul edilen 157 aileye bugün itibariyle süt dağıtımına başladı. Haftada çocuk başına 3 litre olmak üzere, ayda 12 litre süt dağıtımı, ihtiyaç sahibi ailelerin belirttiği adreslerine teslim ediliyor.

İstenilen belgelerin eksiksiz getirilmesi sonrası, yapılan taleplerin Değerlendirme Komisyonu tarafından incelemeleri sürerken, başvuru şartlarını taşıyan ihtiyaç sahiplerine dönem dönem süt ve gıda ürünleri desteği sürecek.

Süt desteği alan aileler de bu anlamlı ve önemli destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a ve emeği geçen tüm ekibine teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.