Öğrenciler Tarımı Sevdi

Sivas Merkez Reşit Akif Paşa İlkokulu öğrencilerine, sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler kapsamında Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü uygulama bahçesinde eğitim verildi.

İl Müdürü Seyit Yıldız’ın da katıldığı programda, öğrencilere uygulama bahçesinde yetiştirilen; elma, çilek, domates, diğer sebze ve meyvelerin yetiştirilme koşulları hakkında uygulamalı eğitim verildi.

Uygulama bahçesinde sıklıkla yapılan eğitimlere öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden İl Müdürü Yıldız; “Öncelikle tarıma gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu öğrenme isteğiniz çok kıymetli. Aldığınız eğitimle; Toprağın hayatımızda ne kadar önemli olduğunu, soframızda yediğimiz ürünlerin büyük bir çoğunluğunun nasıl üretildiğini, bu etkinliğimizin asıl amacının  bizlerin geleceği olan siz değerli çocuklarımıza gıdayı israf etmemenin önemini, doğamızın ne kadar değerli olduğunu ve bunu her zaman korumamız gerektiğini anlatmak istedik. Öğrencilerimize tarımı ve Sivas’ın değerlerini öğretmeyi hedefliyoruz. Bu projemiz ile gelecekte doğa ve tarıma katkı sağlayabilecek gençlerimizin bilimsel bakış açısına sahip olmaları ve elde edilen kazanımlarla girişimcilik gelişimlerinin desteklenmesi yönelik bir eğitim programı düzenlenmiştir. Başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir