Yeşilin EN’leri Ödülleri Sahiplerini Buldu

​​“Yeşilin EN’leri Ödül Töreni” Orman Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Orman Genel Müdürlüğü tarafından ilk kez 2019 yılında gerçekleştirilen “Yeşilin EN’leri Ödül Töreni’nin bu yıl 4’üncüsü düzenlendi. 2021 yılında ülke ormancılığında üstün hizmet gösteren kişi ve kuruluşlara başarılarından ve ormancılığa katkılarından dolayı ödülleri Tarım ve Orman Bakanı Prof.Dr. Vahit Kirişci tarafından verildi.
Eli öpülesi cefakar ormancılar
Törende konuşan Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr.Vahit Kirişci konuşmasında ‘’Orman Genel Müdürlüğümüze böyle bir etkinliğin 4’üncüsünü düzenledikleri için teşekkür ediyorum. Ormancılar çok organize çalışan, eli öpülesi cefakar bir kesim. Bunu geçtiğimiz yıl yaşadığımız orman yangınlarında bir kez daha ortaya koydular. Bu uğurda gayretli, özverili, cefakarca bir çalışma içinde şehitlik mertebesine ulaşan şehitlerimizi  saygı ve rahmetle anıyorum. En’ler arasında yer alan, bütün dostlarıma, kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ise konuşmasında; ‘’ Yeşil Vatan için Genel Müdürlüğümüzün pek çok alanda EN’lere ulaşmasını sağlayan, orman teşkilatımızın her bir mensubuna, özel sektör temsilcilerine, orman köylerini kalkındırma kooperatif temsilcilerine, medya kuruluşu temsilcilerine, sanatçılara ve sivil toplum kuruluşlarına huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyor ve ödül almaya hak kazananları gönülden kutluyorum.’’ dedi.
Davetliler arasında bulunan TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr.Yunus Kılıç ve FAO Türkiye temsilcisi Viorel GUTU programa ilişkin konuşmalarını gerçekleştirdi.
Bakan Kirişci ve protokol üyeleri tarafından ödül alanlara ödüllerinin verilmesinin ardından hatıra fotoğrafının çekilmesiyle program sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.