ARIKÖY’de 2.Grup Arıcılık Eğitimleri Başladı

Odunpazarı Belediyesi’nin üniversiteler ve demokratik kitle örgütleri ile iş birliği yaparak hayata geçirdiği ARIKÖY Projesi’nde eğitimler devam ediyor.

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası’nın katkıları ile gerçekleştirilen 2022 Yılı 2. Grup Arıcılık Eğitimi Büyükdere Halk Merkezi’nde başladı.

Türkiye’nin örnek projelerinden olan Arıköy hakkında bilgi veren Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, pandemi koşulları nedeniyle 40’ar kişilik 3 grup halinde yapılacak eğitimlere toplamda 120 kişinin katıldığını belirtti. 2. Grup Arıcılık Eğitimine 34 kişin katıldığını kaydeden yetkililer, gerçekleştirilen teorik eğitimler sonrasında kursiyerlere Arıköy’de pratik eğitim verileceğini ve pratik eğitimlerde her 10 kursiyere 1 usta öğretici eşlik edeceğini ifade etti.

Yetkililer, önceki dönemlerde verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan ve sertifikalarını alan kursiyerlerin büyük çoğunluğunun profesyonel arıcılık faaliyetlerine başladıklarını vurguladı. Odunpazarı Belediyesi olarak, ARIKÖY 2022 yılı eğitimleri sonucunda da, profesyonel arıcılık yapacak yeni bireyler kazandırılacak olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

2022 Yılı 2. Grup Arıcılık Eğitiminin ilk dersinde Ziraat Teknikeri Muzaffer Söğütkıran ve Bal Üreticileri Birliği Başkanı Halil Er tarafından, Arı Yetiştiriciliği hakkında kursiyerlere bilgiler verildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.