Fındık Hasat Sezonu Başlıyor.

Fındık hasat sezonunun başlamak üzere olduğunu belirten TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal; “TMO olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Fındık alımı için hazırız.” dedi. Sakarya’da, “8-14 Ağustos Dünya Fındık Haftası” kapsamında “Herkes için Fındık” temasıyla düzenlenen programda konuşan Genel Müdür Güldal, fındık üreticisinin dört gözle beklediği hasat döneminin başlamak üzere olduğuna işaret etti.

Genel Müdür Güldal yaptığı konuşmasında, “22 Ağustos’u ilk alım tarihimiz olarak planladık. Alıma hazır hâle gelmiş durumdayız. Çiftçilerimiz için de çok önemli bir sezon. TMO olarak yaptığımız tüm hazırlıklar onların işini kolaylaştırmak için. Malum Cumhurbaşkanımız fındığa gerçekten en kıymetli değeri biçerek bizi de görevlendiriyor. Bu sene de desteklerle beraber verilen ortalama 54 lira fiyat, üreticilerimiz ve üretici temsilcilerimiz tarafından memnuniyetle karşılandı. Tüm üreticilerimize bereketli bir sezon diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı’nın ev sahipliğinde düzenlenen Fındığa Değer Katanlar Ödül Töreni’ne TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ulusal Fındık Konseyi ve Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım katıldı. Konuşmaların ardından fındığın tanınması konusunda çeşitli kategorilerde başarılı görülen firma ve bireylere ödüllerini takdim etti.

Sakarya’daki Dünya Fındık Haftası programının öncesinde, TMO tarafından her yıl fındık hasadı öncesi düzenlenen Fındık Alım Kampanyası hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Genel Müdür Güldal burada yaptığı konuşmada, “Bugün, tam olan alım hazırlıklarımızı bir kez daha gözden geçirdik. TMO olarak hiçbir aksaklığa meydan vermeden alım sürecini yöneteceğiz. Üreticilerimizin alın terini yerde bırakmayacağız.” dedi.

Kaynak: TMO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.