Tarım İşçisi Kadınlara Farkındalık Eğitimi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile Mülteci Destek Derneği (MUDEM) arasında Eskişehir’de çalışan tarım işçisi kadınların, kadın sağlığı konusunda farkındalıklarının eğitim yoluyla arttırılması amacıyla imzalanan protokol kapsamında düzenlenen eğitimlerin son aşamasına geçildi. 

Protokol kapsamında, Aralık ayındaki ilk grubun eğitimlerinin tamamlanması sonrasında beşinci grubun eğitimleri de başladı. Alpu ilçesindeki Türk ve yabancı uyruklu tarım işçisi kadınlar ile çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi ve MUDEM, sosyal uyumun desteklenmesi, temizlik ve hijyen, öz bakım ürünlerine erişim ve üreme sağlığı haklarının korunması konularının anlatılacağı 4 hafta süren program ile eğitimler veriyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimlerin beşinci gurubu 12 Türk, 12 mülteci tarım işçisi kadınla birlikte eğitimlerine devam ediyor.

İmzalanan protokol kapsamında 4 haftalık eğitimler, beşinci gurubun son eğitimiyle birlikte 28 Nisan’da tamamlanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.