Dolar 32,5877
Euro 34,7325
Altın 2.474,45
BİST 9.805,08
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Sal 24°C
Çar 21°C
Per 21°C
Cum 21°C
Lösev

Türkiye’nin 100.Yılında Tarım Gençlerle Yükselecek

Türkiye’nin 100.Yılında Tarım Gençlerle Yükselecek
18 Eylül 2023 6:55 pm
108

İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarım alanında çalışmalar yapmak isteyen gençlere destek vermek amacıyla geleneksel hale getirdiği “Tarım Gençlerle Yükseliyor” fikir yarışmasının sekizincisini düzenliyor. Tarımın servetini dönüştürmeyi marka stratejisi olarak benimseyen İzmir Ticaret Borsası, Cumhuriyetin 100. Yılında tarımın servetini gençlerle birlikte dönüştürecek.

Yarışmayla birlikte tarımda sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü arttırmak adına çağdaş tarımsal uygulamaları geliştirmek, genç kesimin tarım sektörüyle olan ilişkisini güçlendirmek, gençleri tarımda yenilik yaratacak ve tarımın farklı çalışma alanları ile entegrasyonunu sağlayacak fikirler üretmeye teşvik etmek hedefleniyor.

Beş ayrı başlık altında; “Akıllı Tarım”, “Çevre Dostu Tarım”, “Tarımsal Pazarlama, Markalaşma ve İletişim”, “Kırsal Kalkınma” ile “Bitkisel ve
Hayvansal Üretim” konularında açılan yarışmaya başvurular 25 Aralık 2023 tarihine kadar www.itb.org.tr adresinden online olarak kabul
edilecek ve web sitesinde yer alan yarışma şartnamesine uygun ve eksiksiz başvurular dikkate alınacak.

İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme yolunda tarımın hayati rolüne dikkati çekerek, “İzmir Ticaret Borsası olarak kendimizi, ‘Tarımın Servetini Dönüştürmek’ ifadesiyle tanımladığımız nitelikli değişim-dönüşüm hareketinin önemli bir oyuncusu olarak konumlandırıyoruz. Yüklendiğimiz bu misyonla 132 yıldır İzmir’e ve ülke ekonomisine hizmet eden Türkiye’nin ilk borsası olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda evrensel değerler ışığında çalışmayı ilke edinmiş bir kurumuz. Başarıların tesadüflerin eseri değil, istikrarlı çalışmaların ürünü olduğuna inanıyoruz. Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin tarım ve hayvancılık sektörünün içinde tutulması oldukça önemsediğimiz ve uzun yıllardır çalışmalar yürüttüğümüz bir konu. Ayrıca bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve İzmir Ticaret Borsası olarak ülkemiz tarımının daima ileriye gitmesi adına yüklendiğimiz bu önemli misyonla tarımın servetini gençlerimizle birlikte dönüştürmek bu yıl bizler için çok daha büyük bir anlam taşıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında sekizincisini düzenleyeceğimiz, geleneksel hale gelen Tarım Gençlerle Yükseliyor Proje Fikir Yarışmamızla tarım alanında farklı çalışmalara imza atmak isteyen gençleri destekleyerek yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. ‘Gelenekten Geleceğe’ anlayışıyla hareket eden İTB olarak bu yolda her zaman gençlerimizin yanındayız” diye konuştu.

Başvuruların tamamlanmasının ardından Borsa üyeleri, akademisyenler ve resmi kurum temsilcilerinden oluşacak jüri tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda her kategori için birinci olan projeye 15.000 TL para ödülü verilecek. Ayrıca birincilik ödülleri haricinde kategori ayrımı yapılmaksızın 2 kişiye 6.000 TL mansiyon ödülü ve 25 başarılı projeye 2.500’er TL sergileme ödülü takdim edilecek. Bilişim teknolojilerinin tarıma entegrasyonunu hedefleyen, jüri tarafından uygun görülecek 3 projede İzmir Tarım Teknoloji Merkezi’nde (İTTM) hızlandırıcılık programına katılma hakkı elde edecek.

Sonuçlar, kamuoyuna basın ve İzmir Ticaret Borsası internet sitesi www.itb.org.tr kanalıyla duyurulacak ve ödüller hak sahiplerine düzenlenecek tören ile takdim edilecek. Yarışma başvuruları online alınacak olup, ilgili dokümanlara www.itb.org.tr internet adresinden erişim sağlanabilecektir. Ayrıca, katılımcılar 0232 481 13 70 numaralı telefondan Araştırma ve Piyasa Geliştirme Müdürlüğü ile iletişime geçerek yarışma hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirler.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.